Davidson Centre, Venues (Kincardine Minor Hockey Association)

PrintVenue Calendar
<< PrevNovember, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Oct 20Oct 21Oct 22Oct 23Oct 24Oct 25Oct 26
2019-2020
Atom AE Boston Pizza
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
Midget Rep Miller Insurance
W (5-0)
1:30 PM
vs. Huntsville
2019-2020
Midget Rep Miller Insurance
W (2-1)
4:10 PM
vs. South Huron Sabres
2019-2020
Atom Girls C Canadian Tire & Atom Girls HL 1 McDonalds AtoMc
5:00 PM-6:30 PM
Shared Practice
2019-2020
Atom Girls HL 2 McDonalds AtoMc
6:30 PM-7:30 PM
Practice
2019-2020
Peewee Girls C Bruce Telecom
7:30 PM-8:30 PM
Practice
2019-2020
Midget Rep Miller Insurance
8:30 PM-9:30 PM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 4
4:30 PM-5:15 PM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 3
5:15 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 2
6:00 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Midget LL 1
7:00 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Bantam LL Scotia Bank
8:00 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Midget LL 2
9:00 PM-10:00 PM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 1
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Atom Rep Canadian Tire
L (3-4)
6:00 PM
vs. Hanover Falcons
[AA20]
2019-2020
Bantam Rep Beisel Contracting
W (3-2)
7:15 PM
vs. Mitchell Meteors
[BA35]
2019-2020
Midget Rep Miller Insurance
W (5-0)
8:45 PM
vs. Mt. Forest Rams
[MA21]
2019-2020
Kincardine Bulldogs
8:00 PM
vs. TBA TBA
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 4
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 3
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 2
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 1
11:00 AM-12:00 PM
Practice
2019-2020
Minor Novice (U8) Boys
12:00 PM-1:00 PM
Practice
2019-2020
Novice LL2 Lil' Diggers
2:00 PM
vs. Zurich Thunder
[LNX20]
2019-2020
Novice LL1 Lil' Bullshooters
2:00 PM
vs. TBA TBA
2019-2020
Atom Girls C Canadian Tire
W (3-2)
3:15 PM
vs. TCDMHA Rebels C
[AC27]
2019-2020
Atom Girls HL 1 McDonalds AtoMc
W (13-0)
4:30 PM
vs. Saugeen Shores Storm HL
[AHL07]
2019-2020
Bantam LL Scotia Bank
W (3-2)
5:45 PM
vs. Bruce Peninsula Northstars Black
[LBN43]
2019-2020
Midget Girls LLFHL Montgomery Ford
W (3-1)
7:15 PM
vs. Woolwich Wild
2019-2020
Midget LL 2
W (1-0)
8:30 PM
vs. West Grey Warriors
[LMN4]
Oct 27Oct 28Oct 29Oct 30Oct 310102
2019-2020
Goalie Skate
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2019-2020
Development Group 1 Power Workers Union
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
Development Group 2 Power Workers Union
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2019-2020
Novice Girls C RONA & Novice Girls HL Dodge Caravan
11:00 AM-12:15 PM
Shared Practice
2019-2020
First Shift Program
12:15 PM-1:15 PM
Practice
2019-2020
Bantam Girls HL
L (1-2)
1:15 PM
vs. Upper Maitland Mustangs HL
[BR15]
2019-2020
Midget Girls LLFHL Montgomery Ford
W (6-2)
2:45 PM
vs. Mount Forest
2019-2020
Midget Girls C
L (1-5)
4:00 PM
vs. South Bruce Blades C
2019-2020
Atom Rep Canadian Tire & Atom Girls C Canadian Tire
5:00 PM-6:30 PM
Shared Practice
2019-2020
Atom Girls HL 1 McDonalds AtoMc
6:30 PM-7:30 PM
Practice
2019-2020
Peewee Girls C Bruce Telecom
7:30 PM-8:30 PM
Practice
2019-2020
Midget Rep Miller Insurance
8:30 PM-9:30 PM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 4
4:30 PM-5:15 PM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 3
5:15 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 1
6:00 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Bantam LL Scotia Bank
W (3-1)
7:00 PM
vs. Huron-Bruce Blizzards
2019-2020
Midget LL 2
8:30 PM-10:00 PM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 2
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Bantam Rep Beisel Contracting
6:00 PM-7:30 PM
Practice
2019-2020
Midget LL 1
7:30 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Midget Rep Miller Insurance
W (4-2)
9:00 PM
vs. Mitchell Meteors
[MA20]
2019-2020
Bantam LL Scotia Bank
L (3-4)
8:05 PM
vs. Shallow Lake Lakers
[LBN39]
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 4
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 3
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 1
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 2
11:00 AM-12:00 PM
Practice
2019-2020
Minor Novice (U8) Boys
12:00 PM-1:00 PM
Practice
2019-2020
Novice LL1 Lil' Bullshooters
2:00 PM
vs. Howick Hornets
[LNX18]
2019-2020
Novice LL2 Lil' Diggers
2:00 PM-3:00 PM
Practice
2019-2020
Atom LL 1 McDonalds AtoMc
W (5-2)
3:00 PM
vs. Goderich Sailors
[LAW71]
2019-2020
Atom Rep Canadian Tire
W (3-1)
4:15 PM
vs. Listowel Cyclones
[AA18]
2019-2020
Atom Girls HL 2 McDonalds AtoMc
L (0-3)
5:30 PM
vs. Upper Maitland Mustangs HL
[AHL14]
2019-2020
Kincardine Bulldogs
7:00 PM
vs. TBA TBA
03040506070809
2019-2020
Goalie Skate
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2019-2020
Goalie Development Powers Workers Union
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
Development Group 1 Power Workers Union
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2019-2020
Novice Girls C RONA & Novice Girls HL Dodge Caravan
11:00 AM-12:15 PM
Shared Practice
2019-2020
First Shift Program
12:15 PM-1:30 PM
Practice
2019-2020
Peewee Rep Legion Branch 183
W (7-2)
1:30 PM
vs. Mitchell Meteors
[PA9]
2019-2020
Kincardine Bulldogs
3:00 PM
vs. TBA TBA
2019-2020
Atom Girls HL 2 McDonalds AtoMc & Atom Girls HL 1 McDonalds AtoMc
5:00 PM-6:30 PM
Shared Practice
2019-2020
Atom Girls C Canadian Tire
6:30 PM-7:30 PM
Practice
2019-2020
Peewee Girls C Bruce Telecom
7:30 PM-8:30 PM
Practice
2019-2020
Midget Rep Miller Insurance
8:30 PM-9:30 PM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 4
4:30 PM-5:15 PM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 3
5:15 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 2
6:00 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Bantam LL Scotia Bank
7:00 PM-8:30 PM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 1
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Midget LL 2
6:00 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Bantam LL Scotia Bank
W (3-1)
7:00 PM
vs. TCDMHA Rebels
[LBN38]
2019-2020
Midget Rep Miller Insurance
8:30 PM-10:00 PM
Practice
2019-2020
Kincardine Bulldogs
8:00 PM
vs. TBA TBA
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 4
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 3
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 2
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 1
11:00 AM-12:00 PM
Practice
2019-2020
Minor Novice (U8) Boys
12:00 PM-1:00 PM
Practice
2019-2020
Novice LL2 Lil' Diggers
2:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm
2019-2020
Novice Rep Home Hardware
2:00 PM
vs.
[NX47]
2019-2020
Atom Girls HL 1 McDonalds AtoMc
L (3-4)
3:00 PM
vs. Huron Heat
2019-2020
Atom LL 1 McDonalds AtoMc
L (5-13)
4:15 PM
vs. Walkerton Capitals 1
[LAW66]
2019-2020
Midget Girls C
L (0-4)
5:30 PM
vs. Grey Highlands Shooting Stars C
2019-2020
Kincardine Bulldogs
7:00 PM
vs. TBA TBA
10111213141516
2019-2020
Goalie Skate
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2019-2020
Goalie Development Powers Workers Union
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
Development Group 2 Power Workers Union
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2019-2020
Novice Girls C RONA & Novice Girls HL Dodge Caravan
11:00 AM-12:15 PM
Shared Practice
2019-2020
Atom LL 1 McDonalds AtoMc
12:15 PM-1:30 PM
Practice
2019-2020
Peewee LL1 MicroAge
L (3-4)
1:30 PM
vs. Saugeen Shores Storm 1
[LPN60]
2019-2020
Peewee Rep Legion Branch 183
L (2-5)
2:45 PM
vs. South Bruce Blades
[PA16]
2019-2020
Midget Girls LLFHL Montgomery Ford
T (1-1)
4:15 PM
vs. TCDMHA (Chatsworth) Rebels
2019-2020
Midget LL 1
W (7-3)
7:30 PM
vs. Bruce Peninsula Northstars
[LMN49]
2019-2020
Atom Girls C Canadian Tire & Atom Girls HL 1 McDonalds AtoMc
5:00 PM-6:30 PM
Shared Practice
2019-2020
Atom Girls HL 2 McDonalds AtoMc
6:30 PM-7:30 PM
Practice
2019-2020
Peewee Girls C Bruce Telecom
7:30 PM-8:30 PM
Practice
2019-2020
Midget Rep Miller Insurance
8:30 PM-9:30 PM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 4
4:30 PM-5:15 PM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 3
5:15 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 1
6:00 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Bantam Girls C Snobelen Farms
7:00 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Bantam LL Scotia Bank
8:00 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Midget LL 2
9:00 PM-10:00 PM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 2
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Bantam Girls C Snobelen Farms
W (2-0)
6:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm C
[BR32]
2019-2020
Bantam Rep Beisel Contracting
L (1-4)
7:30 PM
vs. Hanover Falcons
[BA33]
2019-2020
Midget Girls C
L (1-6)
8:05 PM
vs. Mt. Forest Rams C
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 4
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 3
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 1
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 2
11:00 AM-12:00 PM
Practice
2019-2020
Minor Novice (U8) Boys
Minor Novice Gold Dodge Caravan
12:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm
2019-2020
Minor Novice (U8) Boys
Minor Novice Blue Dodge Caravan
12:00 PM
@ Saugeen Shores Storm
2019-2020
Minor Novice (U8) Boys
Minor Novice Red Dodge Caravan
12:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm
2019-2020
Novice LL1 Lil' Bullshooters
2:00 PM
vs. Huron-Bruce Blizzard
[LNX17]
2019-2020
Novice Rep Home Hardware
2:00 PM
vs.
[NX53]
2019-2020
Peewee LL2 Superheat
W (10-1)
3:00 PM
vs. Listowel Cyclones White
[LPN66]
2019-2020
Atom Girls C Canadian Tire
W (1-0)
4:15 PM
vs. Owen Sound Ice Hawks C
[AC34]
2019-2020
Atom Girls HL 2 McDonalds AtoMc
W (5-4)
4:15 PM
vs. Owen Sound Girls
2019-2020
Bantam Girls HL
W (2-1)
5:30 PM
vs. Walkerton Capitals HL
[BR34]
2019-2020
Kincardine Bulldogs
7:00 PM
vs. TBA TBA
17181920212223
2019-2020
Goalie Skate
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2019-2020
Development Group 1 Power Workers Union
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
Development Group 2 Power Workers Union
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2019-2020
Novice Girls HL Dodge Caravan
T (0-0)
11:00 AM
vs. TCDMHA Rebels
2019-2020
Novice Girls C RONA
11:00 AM-12:00 PM
Practice
2019-2020
First Shift Program
12:15 PM-1:15 PM
Practice
2019-2020
Atom Rep Canadian Tire
W (5-1)
1:15 PM
vs. Mitchell Meteors
[AA24]
2019-2020
Kincardine Bulldogs
2:30 PM-4:00 PM
Practice
2019-2020
Atom Girls C Canadian Tire
4:00 PM-5:00 PM
Practice
2019-2020
Novice LL1 Lil' Bullshooters
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Atom Girls HL 2 McDonalds AtoMc & Atom Girls C Canadian Tire
5:00 PM-6:30 PM
Shared Practice
2019-2020
Atom Girls HL 1 McDonalds AtoMc
6:30 PM-7:30 PM
Practice
2019-2020
Peewee Girls C Bruce Telecom
7:30 PM-8:30 PM
Practice
2019-2020
Midget Rep Miller Insurance
8:30 PM-9:30 PM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 4
4:30 PM-5:15 PM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 3
5:15 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 2
6:00 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Peewee Rep Legion Branch 183
7:00 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Bantam LL Scotia Bank
8:00 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Midget LL 2
9:00 PM-10:00 PM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 1
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Atom LL 2 McDonalds AtoMc
L (4-8)
6:00 PM
vs. South Bruce Blades Blue
[LAW75]
2019-2020
Bantam Rep Beisel Contracting
W (3-0)
7:15 PM
vs. South Bruce Blades
[BA32]
2019-2020
Midget Girls C
8:05 PM-9:35 PM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 4
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 3
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 2
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 1
11:00 AM-12:00 PM
Practice
2019-2020
Minor Novice (U8) Boys
Minor Novice Gold Dodge Caravan
12:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm
2019-2020
Minor Novice (U8) Boys
Minor Novice Red Dodge Caravan
12:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm
2019-2020
Minor Novice (U8) Boys
Minor Novice Black Dodge Caravan
12:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm
2019-2020
Novice LL1 Lil' Bullshooters
2:00 PM
vs. Seaforth Stars
[LNX15]
2019-2020
Peewee Rep Legion Branch 183
L (4-7)
3:00 PM
vs. West Grey Warriors
2019-2020
Atom AE Boston Pizza
4:30 PM-5:45 PM
Practice
2019-2020
Atom Rep Canadian Tire
5:45 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Kincardine Bulldogs
7:00 PM
vs. TBA TBA
24252627282930
2019-2020
Goalie Skate
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2019-2020
Development Group 1 Power Workers Union
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
Development Group 2 Power Workers Union
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2019-2020
Novice Girls C RONA
T (0-0)
11:00 AM
vs. TCDMHA Rebels
2019-2020
First Shift Program
12:15 PM-1:15 PM
Practice
2019-2020
Atom AE Boston Pizza
L (0-6)
1:15 PM
vs. Howick Hornets
[AD24]
2019-2020
Peewee Girls C Bruce Telecom
L (3-4)
2:30 PM
vs. TCDMHA Rebels C
2019-2020
Bantam Girls HL
L (0-10)
3:45 PM
vs. Grey Highlands Shooting Stars C
[BR42]
2019-2020
Atom Girls C Canadian Tire & Atom Girls HL 1 McDonalds AtoMc
5:00 PM-6:30 PM
Shared Practice
2019-2020
Atom LL 1 McDonalds AtoMc
6:30 PM-7:30 PM
Practice
2019-2020
Peewee Girls C Bruce Telecom
7:30 PM-8:30 PM
Practice
2019-2020
Midget Rep Miller Insurance
8:30 PM-9:30 PM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 4
4:30 PM-5:15 PM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 3
5:15 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 1
6:00 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Peewee Girls C Bruce Telecom
7:00 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Bantam LL Scotia Bank
8:00 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Midget LL 2
9:00 PM-10:00 PM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 2
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Atom LL 2 McDonalds AtoMc
T (0-0)
6:00 PM
vs. Huron-Bruce Blizzard 2
[LAW77]
2019-2020
Bantam Rep Beisel Contracting
L (2-3)
7:15 PM
vs. Listowel Cyclones
[BA34]
2019-2020
Midget Rep Miller Insurance
W (5-3)
8:45 PM
vs. Walkerton Capitals
[MA24]
2019-2020
Bantam Girls HL
8:05 PM-9:35 PM
Practice
2019-2020
Bantam Rep Beisel Contracting
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 4
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 3
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 1
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 2
11:00 AM-12:00 PM
Practice
2019-2020
Minor Novice (U8) Boys
Minor Novice Red Dodge Caravan
12:00 PM-1:00 PM
Practice
2019-2020
Novice LL2 Lil' Diggers
2:00 PM
vs. BCH Ice Dogs
[LNX26]
2019-2020
Novice Rep Home Hardware
2:00 PM-3:00 PM
Practice
2019-2020
Atom Girls HL 2 McDonalds AtoMc
3:00 PM-4:15 PM
Practice
2019-2020
Atom Girls C Canadian Tire
4:15 PM-5:30 PM
Practice
2019-2020
Peewee Rep Legion Branch 183
W (6-1)
5:30 PM
vs. BCH Ice Dogs
[PA15]
2019-2020
Kincardine Bulldogs
7:00 PM
vs. TBA TBA
Dec 01Dec 02Dec 03Dec 04Dec 05Dec 06Dec 07
2019-2020
Goalie Skate
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2019-2020
Goalie Development Powers Workers Union
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
Development Group 2 Power Workers Union
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2019-2020
Novice Girls C RONA
T (0-0)
11:00 AM
vs. Walkerton
2019-2020
First Shift Program
12:15 PM-1:30 PM
Practice
All Teams
1:30 PM-3:30 PM
Community Living Skate
2019-2020
Atom Girls HL 2 McDonalds AtoMc
(2-12)
3:30 PM
vs. Atom Girls HL 1 McDonalds AtoMc
[AHL32]
2019-2020
Midget Girls LLFHL Montgomery Ford
4:45 PM
vs. Stratford Aces
2019-2020
Midget Girls LLFHL Montgomery Ford
4:45 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Atom LL 2 McDonalds AtoMc & Atom Girls HL 1 McDonalds AtoMc
5:00 PM-6:30 PM
Shared Practice
2019-2020
Atom Girls HL 2 McDonalds AtoMc
6:30 PM-7:30 PM
Practice
2019-2020
Peewee Girls C Bruce Telecom
7:30 PM-8:30 PM
Practice
2019-2020
Midget Rep Miller Insurance
8:30 PM-9:30 PM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 4
4:30 PM-5:15 PM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 3
5:15 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 2
6:00 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Peewee LL1 MicroAge
7:00 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Bantam LL Scotia Bank
8:00 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Midget LL 2
9:00 PM-10:00 PM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 1
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Atom Rep Canadian Tire
W (4-1)
6:00 PM
vs. Walkerton Capitals
[AA21]
2019-2020
Bantam Rep Beisel Contracting
W (5-3)
7:15 PM
vs. Walkerton Capitals
[BA37]
2019-2020
Kincardine Bulldogs
8:00 PM
vs. TBA TBA
2019-2020
Bantam Rep Beisel Contracting
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 4
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 3
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 2
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2019-2020
Initiation (U7)
Initiation 1
11:00 AM-12:00 PM
Practice
2019-2020
Minor Novice (U8) Boys
Minor Novice Black Dodge Caravan
12:00 PM
@ AEMHA
2019-2020
Minor Novice (U8) Boys
Minor Novice Gold Dodge Caravan
12:00 PM
vs. AEMHA
2019-2020
Novice Rep Home Hardware
2:00 PM
vs.
[NX81]
2019-2020
Novice LL2 Lil' Diggers
2:00 PM
vs. Howick Hornets
[LNX25]
2019-2020
Atom Rep Canadian Tire
W (5-0)
3:00 PM
vs. Mitchell Meteors
[AA19]
2019-2020
Peewee LL2 Superheat
4:15 PM-5:30 PM
Practice (Power Skating Session)
2019-2020
Peewee Rep Legion Branch 183
5:30 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Midget LL 1
W (11-0)
7:00 PM
vs. Owen Sound Jr. Attack
[LMN51]
2019-2020
Bantam LL Scotia Bank
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Venue Details
Google Maps
Davidson Centre
601 Durham St , Kincardine, ON  N2Z 1L6
  • Current Season

    No Scores Reported
  • All-Time

    1560 - 922 - 265
Other Home Venues
Printed from kincardineminorhockey.ca on Thursday, May 28, 2020 at 4:46 PM