Organization Calendar (Kincardine Minor Hockey Association)

PrintOrganization Calendar
<< PrevJan 26, 2020-Feb 08, 2020Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 26Jan 27Jan 28Jan 29Jan 30Jan 31Feb 01
Atom Girls C Canadian Tire - Orangeville Sweetheart Tournament
Novice LL2 Lil' Diggers - Woolwich Cup
Novice LL1 Lil' Bullshooters - Woolwich Cup
Atom LL 2 McDonalds AtoMc - Lefroy Icebreaker Tournament
Atom Rep Canadian Tire - International Silverstick
Bantam Rep Beisel Contracting - International Silverstick
Midget Girls C - Saugeen Shores Silver Stick
Atom Girls C Canadian Tire - Silverstick Tournament
Peewee Girls C Bruce Telecom - Silverstick Tournament
Bantam Girls C Snobelen Farms - Silverstick Tournament
Novice LL1 Lil' Bullshooters - Canadian Tire Cup
Novice LL2 Lil' Diggers - Canadian Tire Cup
Novice LL2 Lil' Diggers
7:30 AM
vs. Woolwich Wildcats LL1
Novice LL1 Lil' Bullshooters
8:00 AM
vs. Lambton Shores
Development Group 1 Power Workers Union
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Atom Girls C Canadian Tire
9:30 AM
@ Mount Forest Rams
Alder Red
Atom Rep Canadian Tire
9:30 AM
vs. Penetang Flames
The Shores Recreation Centre [5]
Development Group 2 Power Workers Union
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Novice Girls HL Dodge Caravan
11:00 AM
vs. Saugeen Shores Storm HL2
Atom Girls HL 2 McDonalds AtoMc
11:00 AM
@ Saugeen Shores Storm HL
Novice LL2 Lil' Diggers
11:15 AM
vs. Lambton Shores Predators
Atom Girls HL 1 McDonalds AtoMc
12:00 PM
vs. Walkerton Capitals HL
Atom AE Boston Pizza
12:30 PM
@ West Grey Warriors
Midget Rep Miller Insurance
1:15 PM
vs. Mitchell Meteors
Minor Novice (U8) Boys
Minor Novice Gold Dodge Caravan
2:00 PM
@ Shallow lake Lakers
Minor Novice (U8) Boys
Minor Novice Blue Dodge Caravan
2:00 PM
@ Shallow lake Lakers
Minor Novice (U8) Boys
Minor Novice Black Dodge Caravan
2:00 PM
@ Shallow lake Lakers
Peewee LL1 MicroAge
2:00 PM
vs. BCH Ice Dogs
Kincardine Bulldogs
3:00 PM
vs. TBA TBA
Novice Rep Home Hardware
3:00 PM
@ Listowel Cyclones
Atom Girls C Canadian Tire
3:00 PM
vs. Owen Sound Ice Hawks
Alder Red
Bantam Girls C Snobelen Farms
3:15 PM
vs. Huron-Bruce Blizzards C
Atom LL 1 McDonalds AtoMc
4:45 PM
vs. South Bruce Blades Blue
Midget Girls C
6:45 PM
@ Mt. Forest Rams C
Atom Girls HL 2 McDonalds AtoMc & Atom Girls HL 1 McDonalds AtoMc
5:00 PM-6:30 PM
Shared Practice
Peewee LL1 MicroAge & Atom AE Boston Pizza
5:00 PM-6:30 PM
Shared Practice
Peewee Rep Legion Branch 183
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Peewee LL2 Superheat
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Peewee Girls C Bruce Telecom
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Midget Rep Miller Insurance
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Novice Girls HL Dodge Caravan & Novice Girls C RONA
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Atom Girls C Canadian Tire
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee LL1 MicroAge
6:15 PM
@ Saugeen Shores Storm 1
Southampton [LPN98]
Bantam Rep Beisel Contracting
7:00 PM
@ Saugeen Shores Storm
Bantam Girls C Snobelen Farms
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Initiation (U7)
Initiation 4
4:30 PM-5:15 PM
Practice
Atom LL 2 McDonalds AtoMc & Atom Rep Canadian Tire
5:00 PM-6:15 PM
Shared Practice
Initiation (U7)
Initiation 3
5:15 PM-6:00 PM
Practice
Initiation (U7)
Initiation 2
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL 1 McDonalds AtoMc
6:15 PM-7:15 PM
Practice
Atom Girls HL 2 McDonalds AtoMc
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Girls HL
7:15 PM
vs. Upper Maitland Mustangs HL
Peewee Select
7:30 PM
@ Blythe Brussels Crusaders
Bantam LL Scotia Bank
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget Girls LLFHL Montgomery Ford
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Midget LL 1
8:30 PM
@ West Grey Warriors
Midget LL 2
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Minor Novice (U8) Boys
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Novice Rep Home Hardware & Novice LL2 Lil' Diggers
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Novice LL1 Lil' Bullshooters
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Midget LL 1
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Bantam Rep Beisel Contracting
8:00 PM-9:30 PM
Linked Game Deleted
Midget Rep Miller Insurance
9:30 PM
vs. South Bruce Blades
Midget Rep Miller Insurance
9:30 PM-11:00 PM
Practice
Atom Girls C Canadian Tire
9:00 AM
vs. Saugeen Shores Storm
Peewee Girls C Bruce Telecom
9:00 AM
@ Saugeen Shores Storm
Port Elgin Plex
Bantam Girls C Snobelen Farms
12:00 PM
vs. West Oxford
Midget Girls C
12:00 PM
vs. Lucan Irish
Peewee Girls C Bruce Telecom
1:00 PM
vs. Lambton Attack
Port Elgin Plex
Atom Girls C Canadian Tire
3:00 PM
vs. TCDMHA (Chatsworth) Rebels
Initiation (U7)
Initiation 1
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Novice LL2 Lil' Diggers
6:00 PM
vs. Howick Hornets
Bantam Girls C Snobelen Farms
6:00 PM
vs. Lambton Attack
Peewee Rep Legion Branch 183
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Novice LL1 Lil' Bullshooters
7:00 PM
vs. Wingham Ironmen
Kincardine Bulldogs
8:00 PM
vs. TBA TBA
Midget Girls C
8:00 PM
vs. Lambton Attack
Midget LL 2
8:00 PM
@ Bruce Peninsula Northstars
Lions Head [LMN31]
Initiation (U7)
Initiation 4
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Initiation (U7)
Initiation 3
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Novice LL1 Lil' Bullshooters
9:00 AM
vs. Saugeen Shores Storm
Novice LL2 Lil' Diggers
10:00 AM
vs. Shallow lake Lakers
Initiation (U7)
Initiation 2
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Initiation (U7)
Initiation 1
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Bantam Girls C Snobelen Farms
11:00 AM
vs. Livonia Knights
Atom LL 1 McDonalds AtoMc
11:30 AM
@ BCH Ice Dogs 2
Atom Girls C Canadian Tire
12:00 PM
vs. St Marys Rock
Minor Novice (U8) Boys
Minor Novice Red Dodge Caravan
12:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm
Minor Novice (U8) Boys
Minor Novice Black Dodge Caravan
12:00 PM
@ Saugeen Shores Storm
Minor Novice (U8) Boys
Minor Novice Gold Dodge Caravan
12:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm
Novice Rep Home Hardware
1:00 PM
vs. Listowel Cyclones
Peewee Girls C Bruce Telecom
1:00 PM
vs. South Huron Sabres
Peewee LL1 MicroAge
2:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm 3
Midget Girls C
2:00 PM
@ BAD Blazers
Atom Rep Canadian Tire
2:00 PM-3:15 PM
Practice
Peewee LL2 Superheat
3:00 PM
@ BCH Ice Dogs
Novice Girls C RONA
3:15 PM
vs. Mitchell Meteors
Peewee Rep Legion Branch 183
3:15 PM-4:45 PM
Practice
Midget LL 2
4:30 PM
@ Shallow Lake Lakers
Midget LL 1
4:30 PM
@ Bruce Peninsula Northstars
Lions Head [LMN32]
Atom AE Boston Pizza
4:30 PM
vs. Mitchell Meteors AE
Davidson Centre [AAE3PC1]
Atom Girls C Canadian Tire
5:00 PM
vs. West Oxford
Peewee Girls C Bruce Telecom
5:00 PM
vs. West Oxford Inferno
Bantam Girls C Snobelen Farms
6:00 PM
vs. Quarter Finals
Southampton Coliseum (Southampton)/Plex
Midget Girls LLFHL Montgomery Ford
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Atom LL 2 McDonalds AtoMc
6:30 PM
@ Mitchell Meteors
Midget Rep Miller Insurance
8:00 PM
@ Mitchell Meteors
Feb 02Feb 03Feb 04Feb 05Feb 06Feb 07Feb 08
Midget Girls C - Saugeen Shores Silver Stick
Atom Girls C Canadian Tire - Silverstick Tournament
Peewee Girls C Bruce Telecom - Silverstick Tournament
Bantam Girls C Snobelen Farms - Silverstick Tournament
Novice Girls HL Dodge Caravan - Sweetheart Tournament
Atom Girls HL 2 McDonalds AtoMc - Stoney creek sweetheart tournament
Atom LL 1 McDonalds AtoMc - Dave Taylor Memorial Atom LL Tournament
Midget LL 1 - Ripley Tournament
Bantam LL Scotia Bank - Minto Bantam LL Tournament
Midget LL 2 - MIDGET LOCAL LEAGUE TOURNAMENT
Atom Girls C Canadian Tire
8:00 AM
vs. Semi's
Saugeen Shores - The Plex (Port Elgin)/Southampton
Goalie Development Powers Workers Union
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Development Group 1 Power Workers Union
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Bantam Girls C Snobelen Farms
10:00 AM
vs. Semi's
Saugeen Shores - The Plex (Port Elgin)/ Southampton
Novice Girls HL Dodge Caravan
11:00 AM
vs. Owen Sound Ice Hawks HL
Peewee LL1 MicroAge
12:00 PM
vs. Huron-Bruce Blizzard
Atom Girls C Canadian Tire
12:00 PM
vs. Finals
Midget Girls LLFHL Montgomery Ford
1:15 PM
vs. TBA TBA
Bantam Rep Beisel Contracting
2:00 PM-3:30 PM
Practice
Atom LL 1 McDonalds AtoMc
2:30 PM
vs. Howick Hornets Green
Midget LL 1
2:45 PM
@ Huron-Bruce Blizzards
Bantam Girls C Snobelen Farms
3:00 PM
vs. Finals
Atom Girls HL 1 McDonalds AtoMc
4:00 PM
@ Owen Sound Ice Hawks C
Atom LL 2 McDonalds AtoMc
4:30 PM
@ Seaforth Stars
Novice Rep Home Hardware
6:40 PM
@ Mitchell Meteors
Peewee Rep Legion Branch 183
5:00 PM-6:15 PM
Practice
Atom Girls C Canadian Tire & Atom Girls HL 1 McDonalds AtoMc
5:00 PM-6:30 PM
Shared Practice
Atom AE Boston Pizza
6:15 PM-7:30 PM
Practice
Atom Girls HL 2 McDonalds AtoMc
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Bantam Rep Beisel Contracting
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Peewee Girls C Bruce Telecom
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Midget Rep Miller Insurance
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Midget LL 2
9:00 PM
@ Saugeen Shores Storm 1
Southampton [LMN75]
Midget Rep Miller Insurance
9:00 PM
@ Mitchell Meteors
Novice Girls HL Dodge Caravan & Novice Girls C RONA
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Peewee LL2 Superheat
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom Girls HL 1 McDonalds AtoMc
6:30 PM
@ Mt. Forest Rams HL
Bantam Girls C Snobelen Farms
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Atom AE Boston Pizza
7:00 PM
@ Mitchell Meteors AE
Mitchell Arena [AAE3PC4]
Midget Girls C
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Initiation (U7)
Initiation 4
4:30 PM-5:15 PM
Practice
Atom LL 2 McDonalds AtoMc
5:00 PM-6:15 PM
Practice
Initiation (U7)
Initiation 3
5:15 PM-6:00 PM
Practice
Initiation (U7)
Initiation 1
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom Rep Canadian Tire
6:15 PM-7:15 PM
Practice
Atom LL 1 McDonalds AtoMc
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Girls HL
7:15 PM
vs. Upper Maitland Mustangs HL
Peewee Rep Legion Branch 183
7:30 PM
@ Saugeen Shores Storm
Bantam LL Scotia Bank
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget Girls LLFHL Montgomery Ford
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Midget LL 2
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Minor Novice (U8) Boys
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Initiation (U7)
Initiation 2
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Peewee LL1 MicroAge
6:00 PM
vs. Listowel Cyclones Red
Novice LL2 Lil' Diggers
6:00 PM
vs. Novice LL1 Lil' Bullshooters
Novice Rep Home Hardware
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Peewee Girls C Bruce Telecom
7:15 PM
vs. TBA TBA
Midget LL 1
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget Girls C
8:45 PM
@ Walkerton Capitals C
Midget Rep Miller Insurance
9:00 PM
vs. Mitchell Meteors
Atom LL 1 McDonalds AtoMc
5:00 PM
vs. Beverly Bandits
Novice LL2 Lil' Diggers
6:30 PM
vs. Huron-Bruce Blizzard
Ripley Arena [LNNW13]
Kincardine Bulldogs
8:00 PM
vs. TBA TBA
Initiation (U7)
Initiation 4
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Initiation (U7)
Initiation 3
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Initiation (U7)
Initiation 1
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Atom LL 1 McDonalds AtoMc
10:00 AM
@ Dresden
Initiation (U7)
Initiation 2
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Atom Girls HL 1 McDonalds AtoMc
12:00 PM
@ Upper Maitland Mustangs HL
Minor Novice (U8) Boys
Minor Novice Blue Dodge Caravan
12:00 PM
vs. Bruce Peninsula Predators
Minor Novice (U8) Boys
Minor Novice Red Dodge Caravan
12:00 PM
vs. Bruce Peninsula Predators
Atom LL 2 McDonalds AtoMc
12:30 PM
@ Wingham Ironmen
Wingham [LAW120]
Novice Rep Home Hardware
1:00 PM
vs. Mitchell Meteors
Minor Novice (U8) Boys
Minor Novice Black Dodge Caravan
2:15 PM
@ Saugeen Shores Storm
Minor Novice (U8) Boys
Minor Novice Gold Dodge Caravan
2:15 PM
@ Saugeen Shores Storm
Atom LL 1 McDonalds AtoMc
4:00 PM
@ Saugeen Shores 1
Atom Rep Canadian Tire
4:15 PM
vs. TBA TBA
Peewee LL1 MicroAge
5:30 PM
vs. Peewee LL2 Superheat
Midget Girls LLFHL Montgomery Ford
6:15 PM
vs. TBA TBA
Atom AE Boston Pizza
6:45 PM
vs. Mitchell Meteors AE
Davidson Centre [AAE3PC3]
Midget Girls C
7:30 PM
vs. South Bruce Blades C
Midget Rep Miller Insurance
8:00 PM
vs. Hanover Falcons
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from kincardineminorhockey.ca on Wednesday, January 29, 2020 at 4:25 PM