Davidson Centre, Venues, U9 OWHL Rep Girls, Girls Hockey (Kincardine Minor Hockey Association)

PrintVenue Calendar
<< PrevNovember, 2021Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Oct 24Oct 25Oct 26Oct 27Oct 28Oct 29Oct 30
U9 Home Hardware Rep & U9 LL1 Bullshooters
5:00 PM-6:15 PM
Shared Practice
U9 OWHL Rep Girls & U9 Girls Dodge Caravan LL
6:15 PM-7:30 PM
Shared Practice with U9 Girls Dodge Caravan LL
U18 OWHL Rep Girls
7:30 PM-8:30 PM
Practice
U18 Miller Insurance Rep
8:30 PM-9:30 PM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 4
4:30 PM-5:15 PM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 3
5:15 PM-6:00 PM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 2
6:00 PM-6:45 PM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 1
6:45 PM-7:45 PM
Practice
U15 Rep
7:45 PM-9:00 PM
Practice
U18 Girls Scotia Bank WOAA
9:00 PM-10:00 PM
Practice
U8 Dodge Caravan Boys
5:00 PM-6:30 PM
Practice
U9 LL2 Lil Diggers
6:30 PM-7:30 PM
Practice
U15 Rep
(2-0)
7:30 PM
vs. Hanover Falcons
[U15S36]
U18 Miller Insurance Rep
(2-2)
9:00 PM
vs. Listowel Cyclones
[U18S39]
U15 Lighthouse Chiro LL
(3-7)
8:30 PM
vs. Owen Sound Jr. Attack Gold
[U15LLN24]
U7 TimBits
U7 TimBits Group 4
8:00 AM-8:50 AM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 3
8:50 AM-9:40 AM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 2
9:40 AM-10:30 AM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 1
10:30 AM-11:30 AM
Practice
U13 Legion Branch 183 Rep
(6-0)
11:30 AM
vs. Mitchell Meteors
[U13S48]
U11 Girls B
(0-1)
2:00 PM
vs. South Huron Girls B
U13 Lakeside GM AE
(4-5)
3:15 PM
vs. Mt. Forest Rams
[U13M41]
U15 Girls C
(4-1)
4:45 PM
vs. Huron-Bruce Blizzard
[U15201]
U18 Miller Insurance Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Kincardine Bulldogs
7:00 PM
vs. TBA TBA
Oct 31010203040506
All Teams
8:00 AM-9:00 AM
Goalie Skate
U8 Dodge Caravan Boys
9:00 AM-10:00 AM
Practice
U9 Girls Dodge Caravan LL
(0-0)
10:00 AM
vs. Saugeen Shores Storm HL#2
[U9H05]
U9 OWHL Rep Girls
T (0-0)
10:00 AM
vs. Upper Maitland Mustangs C
[U9H04]
U9 LL1 Bullshooters
11:00 AM
vs. Arthur Vipers
U9 Home Hardware Rep
11:00 AM-12:00 PM
Practice
U11 Canadian Tire Rep
12:00 PM-1:30 PM
Practice
U11 AE
(3-8)
1:30 PM
vs. Walkerton
U13 Superheat LL 2 & U13 MicroAge Basics LL1
2:45 PM
Intrasquad
LL1 @ LL2
U18 OWHL Rep Girls
(2-2)
4:00 PM
vs. Stratford Aces
U9 Home Hardware Rep & U9 LL2 Lil Diggers
5:00 PM-6:15 PM
Shared Practice
U9 OWHL Rep Girls & U9 Girls Dodge Caravan LL
6:15 PM-7:30 PM
Shared Practice with U9 Girls Dodge Caravan LL
U18 OWHL Rep Girls
7:30 PM-8:30 PM
Practice
U18 Miller Insurance Rep
8:30 PM-9:30 PM
Practice
U15 Rep
8:30 PM-9:45 PM
Practice
U13 Legion Branch 183 Rep
6:30 AM-8:00 AM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 4
4:30 PM-5:15 PM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 3
5:15 PM-6:00 PM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 2
6:00 PM-6:45 PM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 1
6:45 PM-7:45 PM
Practice
Kincardine Bulldogs
7:45 PM-9:00 PM
Practice
U18 Girls Scotia Bank WOAA
9:00 PM-10:00 PM
Practice
U8 Dodge Caravan Boys
5:00 PM-6:30 PM
Practice
U9 LL1 Bullshooters
6:30 PM-7:30 PM
Practice
U15 Rep
(0-2)
7:30 PM
vs. Minto Mad Dogs
[U15S33]
U18 Miller Insurance Rep
(9-0)
9:00 PM
vs. Minto Mad Dogs
[U18S32]
U15 Lighthouse Chiro LL
(1-4)
8:30 PM
vs. Shallow Lake Lakers
[U15LLN18]
U7 TimBits
U7 TimBits Group 4
8:00 AM-8:50 AM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 3
8:50 AM-9:40 AM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 2
9:40 AM-10:30 AM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 1
10:30 AM-11:30 AM
Practice
U13 Legion Branch 183 Rep
(4-4)
11:30 AM
vs. Listowel Cyclones
[U13S46]
U11 AtoMc LL 1
2:00 PM-3:15 PM
Practice
U13 Girls HL
(0-1)
3:15 PM
vs. Owen Sound Ice Hawks
[U13204]
U11 Girls C RONA
(2-0)
4:30 PM
vs. Upper Maitland Mustangs C
[U11103]
U13 Girls C
(1-2)
5:45 PM
vs. Upper Maitland Mustangs C
[U13105]
U18 Miller Insurance Rep
7:00 PM-8:30 PM
Practice
07080910111213
All Teams
8:00 AM-9:00 AM
Goalie Skate
U8 Dodge Caravan Boys
9:00 AM-10:00 AM
Practice
U9 Home Hardware Rep
11:00 AM
vs. Walkerton Capitals
[U9SX19]
U13 Lakeside GM AE
(10-1)
12:00 PM
vs. Mitchell Meteors AE
[U13M45]
U15 Girls C
(2-0)
1:30 PM
vs. Huron-Bruce Blizzard
[U15205]
Kincardine Bulldogs
3:30 PM
vs. TBA TBA
U9 LL1 Bullshooters & U9 LL2 Lil Diggers
5:00 PM-6:15 PM
Shared Practice
U9 OWHL Rep Girls & U9 Girls Dodge Caravan LL
6:15 PM-7:30 PM
Shared Practice with U9 Girls Dodge Caravan LL
U18 OWHL Rep Girls
7:30 PM-8:30 PM
Practice
U18 Miller Insurance Rep
8:30 PM-9:30 PM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 4
4:30 PM-5:15 PM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 3
5:15 PM-6:00 PM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 2
6:00 PM-6:45 PM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 1
6:45 PM-7:45 PM
Practice
U15 Lighthouse Chiro LL
7:45 PM-9:00 PM
Practice
U18 Girls Scotia Bank WOAA
9:00 PM-10:00 PM
Practice
U8 Dodge Caravan Boys
5:00 PM-6:30 PM
Practice
U9 Home Hardware Rep
6:30 PM
vs. Saugeen Shores Storm
[U9SX18]
U15 Lighthouse Chiro LL
(1-1)
7:30 PM
vs. AEMHA Ice Dogs
[U15LLN23]
U18 OWHL Rep Girls
(1-4)
9:00 PM
vs. South Huron Girls B
U15 Girls C
(4-0)
8:30 PM
vs. Walkerton Capitals HL
[U15207]
U7 TimBits
U7 TimBits Group 4
8:00 AM-8:50 AM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 3
8:50 AM-9:40 AM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 2
9:40 AM-10:30 AM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 1
10:30 AM-11:30 AM
Practice
U13 Lakeside GM AE
(1-1)
11:30 AM
vs. Saugeen Shores Storm AE
[U13M44]
Kincardine Bulldogs
2:00 PM
vs. TBA TBA
U13 MicroAge Basics LL1
(1-8)
4:45 PM
vs. Seaforth Stars
[U13LLW46]
U13 Superheat LL 2
(3-2)
6:00 PM
vs. Central Perth Predators
[U13LLW60]
U18 OWHL Rep Girls
(2-1)
7:15 PM
vs. Wilmot
14151617181920
All Teams
8:00 AM-9:00 AM
Goalie Skate
U8 Dodge Caravan Boys
9:00 AM-10:00 AM
Practice
U9 OWHL Rep Girls
10:00 AM
vs. Walkerton Capitals
[U9H15]
U9 LL2 Lil Diggers
11:00 AM
vs. Drayton Defenders
[U9LLSC35]
U9 LL1 Bullshooters
11:00 AM
vs. Howick Hornets
[U9LLSB12]
U11 Canadian Tire Rep
(6-1)
12:00 PM
vs. Mt. Forest Rams
[U11S32]
U13 Girls Bruce Telecom BB
(1-4)
1:15 PM
vs. Woolwich Wild
U11 Girls C RONA
2:30 PM
vs. TCDMHA (Chatsworth) Rebels
U11 Girls B
(1-3)
3:45 PM
vs. KITCHENER LADY RANGERS
U13 Lakeside GM AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
U9 Home Hardware Rep & U9 LL1 Bullshooters
5:00 PM-6:15 PM
Shared Practice
U9 OWHL Rep Girls & U9 Girls Dodge Caravan LL
6:15 PM-7:30 PM
Shared Practice with U9 Girls Dodge Caravan LL
U18 OWHL Rep Girls
7:30 PM-8:30 PM
Practice
U18 Miller Insurance Rep
8:30 PM-9:30 PM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 4
4:30 PM-5:15 PM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 3
5:15 PM-6:00 PM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 2
6:00 PM-6:45 PM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 1
6:45 PM-7:45 PM
Practice
U15 Rep
7:45 PM-9:00 PM
Practice
U18 Girls Scotia Bank WOAA
9:00 PM-10:00 PM
Practice
U8 Dodge Caravan Boys
5:00 PM-6:30 PM
Practice
U9 LL2 Lil Diggers
6:30 PM-7:30 PM
Practice
U15 Lighthouse Chiro LL
(3-10)
7:30 PM
vs. Wingham Ironman
U18 Miller Insurance Rep
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Kincardine Bulldogs
8:30 PM
vs. TBA TBA
U7 TimBits
U7 TimBits Group 4
8:00 AM-8:50 AM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 3
8:50 AM-9:40 AM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 2
9:40 AM-10:30 AM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 1
10:30 AM-11:30 AM
Practice
U13 Legion Branch 183 Rep
(5-2)
11:30 AM
vs. BCH Ice Dogs
[U13S42]
U13 Girls HL
2:00 PM
vs. Mt. Forest Rams
[U13211]
U13 MicroAge Basics LL1
(1-7)
3:15 PM
vs. BCH Ice Dogs
[U13LLW53]
U11 AE
4:30 PM-5:45 PM
Practice
U18 OWHL Rep Girls
(4-4)
6:00 PM
vs. Ayr Rockets
21222324252627
All Teams
8:00 AM-9:00 AM
Goalie Skate
U8 Dodge Caravan Boys
9:00 AM-10:00 AM
Practice
U9 Girls Dodge Caravan LL
10:00 AM
vs. Walkerton Capitals
[U9H23]
U9 Home Hardware Rep
11:00 AM
vs. Mitchell Meteors
[U9SX22]
U13 Girls Bruce Telecom BB
12:05 PM
vs. London
U11 Girls AtoMc HL
(4-0)
1:20 PM
vs. Saugeen Shores Storm HL
[U11208]
U11 Girls C RONA
(3-0)
2:35 PM
vs. Upper Maitland Mustangs C
[U11107]
U15 Rep
3:50 PM-5:00 PM
Practice
U13 MicroAge Basics LL1
5:00 PM-6:00 PM
Practice
U9 Home Hardware Rep & U9 LL2 Lil Diggers
5:00 PM-6:15 PM
Shared Practice
U9 OWHL Rep Girls
6:15 PM
vs. Saugeen Shores Storm C
[U9H26]
All Teams
7:30 PM-8:30 PM
New Ref skate
U18 Miller Insurance Rep
8:30 PM-9:30 PM
Practice
U13 Legion Branch 183 Rep
7:00 AM-8:00 AM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 4
4:30 PM-5:15 PM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 3
5:15 PM-6:00 PM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 2
6:00 PM-6:45 PM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 1
6:45 PM-7:45 PM
Practice
U15 Rep
7:45 PM
vs. Saugeen Shores Storm
U18 Girls Scotia Bank WOAA
9:00 PM-10:00 PM
Practice
U8 Dodge Caravan Boys
5:00 PM-6:30 PM
Practice
U13 Lakeside GM AE
6:30 PM-7:30 PM
Practice
U13 Legion Branch 183 Rep
(6-3)
7:30 PM
vs. Wingham Ironmen
[U13S50]
U18 Girls Scotia Bank WOAA
(1-5)
9:00 PM
vs. Central Perth Predators
[U18-16]
U7 TimBits
U7 TimBits Group 4
2:00 PM-2:50 PM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 3
2:50 PM-3:40 PM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 2
3:40 PM-4:30 PM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 1
4:30 PM-5:20 PM
Practice
U13 Lakeside GM AE
(4-4)
5:30 PM
vs. TCDMHA Rebels
[U13M42]
Kincardine Bulldogs
7:00 PM
vs. TBA TBA
282930Dec 01Dec 02Dec 03Dec 04
All Teams
8:00 AM-9:00 AM
Goalie Skate
U8 Dodge Caravan Boys
U8 Dodge Caravan Blue
9:00 AM
vs. Huron-Bruce Blizzards
U9 OWHL Rep Girls
10:00 AM
vs. Upper Maitland Mustangs C
[U9H29]
U9 Girls Dodge Caravan LL
10:00 AM
vs. Owen Sound Ice Hawks
[U9H30]
U9 LL2 Lil Diggers
11:00 AM
vs. Wingham Ironmen Red
[U9LLSC4]
U9 Home Hardware Rep
11:00 AM
vs. Goderich Sailors
[U9SX20]
U13 Girls HL
(6-3)
12:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm
[U13217]
U11 AtoMc LL 2
(4-3)
1:15 PM
vs. Hanover Falcons
[U11LLC63]
U13 MicroAge Basics LL1
2:30 PM-3:45 PM
Practice
U11 AE
(13-0)
3:45 PM
vs. South Bruce Blades
[U11M20]
U13 Lakeside GM AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
U9 LL1 Bullshooters & U9 LL2 Lil Diggers
5:00 PM-6:15 PM
Shared Practice
U9 OWHL Rep Girls & U9 Girls Dodge Caravan LL
6:15 PM-7:30 PM
Shared Practice with U9 Girls Dodge Caravan LL
U18 OWHL Rep Girls
7:30 PM-8:30 PM
Practice
U18 Miller Insurance Rep
8:30 PM-9:30 PM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 4
4:30 PM-5:15 PM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 3
5:15 PM-6:00 PM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 2
6:00 PM-6:45 PM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 1
6:45 PM-7:45 PM
Practice
U15 Rep
7:45 PM-9:00 PM
Practice
U18 Girls Scotia Bank WOAA
9:00 PM-10:00 PM
Practice
U8 Dodge Caravan Boys
5:00 PM-6:30 PM
Practice
U9 Home Hardware Rep
6:30 PM-7:30 PM
Practice
U15 Rep
7:30 PM
vs. Saugeen Shores Storm
[U15S39]
U18 OWHL Rep Girls
9:00 PM-10:30 PM
Practice
U15 Lighthouse Chiro LL
8:30 PM
vs. Goderich
U7 TimBits
U7 TimBits Group 4
8:00 AM-8:50 AM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 3
8:50 AM-9:40 AM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 2
9:40 AM-10:30 AM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 1
10:30 AM-11:30 AM
Practice
U13 Lakeside GM AE
11:30 AM
vs. Bruce Peninsula Northstars
[U13M46]
U11 Girls C RONA
2:00 PM-3:00 PM
Practice
U15 Lighthouse Chiro LL
3:00 PM-4:30 PM
Practice
U13 Girls C
4:30 PM
vs. TCDMHA Rebels
[U13120]
U15 Rep
5:45 PM
vs. Mitchell Meteors
[U15S32]
U18 Miller Insurance Rep
7:15 PM
vs. Mitchell Meteors
[U18S31]
Dec 05Dec 06Dec 07Dec 08Dec 09Dec 10Dec 11
All Teams
8:00 AM-9:00 AM
Goalie Skate
U8 Dodge Caravan Boys
U8 Dodge Caravan Blue
9:00 AM
vs. Saugeen Shores Storm
U13 MicroAge Basics LL1
10:00 AM-11:00 AM
Practice
U9 LL1 Bullshooters
11:00 AM
vs. Listowel Cyclones White
[U9LLSB13]
U9 LL2 Lil Diggers
11:00 AM
vs. Hanover Falcons
[U9LLSC36]
U13 Girls Bruce Telecom BB
12:05 PM
vs. Waterloo
U15 Girls C
1:30 PM
vs. TCDMHA (Chatsworth) Rebels
U13 Girls HL
2:45 PM
vs. Owen Sound Ice Hawks
[U13219]
U18 OWHL Rep Girls
4:00 PM
vs. Wilmot
U9 Home Hardware Rep & U9 LL1 Bullshooters
5:00 PM-6:15 PM
Shared Practice
U9 OWHL Rep Girls
6:15 PM
vs. Saugeen Shores Storm C
[U9H38]
U18 OWHL Rep Girls
7:30 PM-8:30 PM
Practice
U18 Miller Insurance Rep
8:30 PM-9:30 PM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 4
4:30 PM-5:15 PM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 3
5:15 PM-6:00 PM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 2
6:00 PM-6:45 PM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 1
6:45 PM-7:45 PM
Practice
U15 Rep
7:45 PM-9:00 PM
Practice
U18 Girls Scotia Bank WOAA
9:00 PM-10:00 PM
Practice
U8 Dodge Caravan Boys
5:00 PM-6:30 PM
Practice
U9 LL2 Lil Diggers
6:30 PM-7:30 PM
Practice
U15 Rep
7:30 PM
vs. South Bruce Blades
[U15S38]
U18 Miller Insurance Rep
9:00 PM
vs. Walkerton Capitals
[U18S38]
Kincardine Bulldogs
8:30 PM
vs. TBA TBA
U7 TimBits
U7 TimBits Group 4
8:00 AM-8:50 AM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 3
8:50 AM-9:40 AM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 2
9:40 AM-10:30 AM
Practice
U7 TimBits
U7 TimBits Group 1
10:30 AM-11:30 AM
Practice
U13 Legion Branch 183 Rep
11:30 AM
vs. Minto Mad Dogs
[U13S47]
Kincardine Bulldogs
2:00 PM
vs. TBA TBA
U11 Girls AtoMc HL
4:30 PM
vs. Owen Sound Ice Hawks
[U11214]
U13 Girls C
5:45 PM
vs. Walkerton Capitals C
[U13125]
View Another Team
Social Networking
Follow Us On
Visit Kincardine Minor Hockey Association on Facebook
- and -
Follow Kincardine Minor Hockey Association on Instagram
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Venue Details
Google Maps
Davidson Centre
601 Durham St , Kincardine, ON  N2Z 1L6
  • Current Season

    0 - 0 - 1
  • All-Time

    0 - 0 - 1
Other Home Venues
Printed from kincardineminorhockey.ca on Monday, November 29, 2021 at 6:24 AM